DUOPROP

AQUAMATIC STERINDRIVES IÇIN DUOPROP

İKI PERVANE. BIR ÜSTÜN ITME.

1982’de piyasaya çıkan Volvo Penta, ters çevrili ikiz pervanelerin eşsiz bir itme, düz ve gerçek izleme ve daha hızlı ivme – tamamen yeni bir bot deneyimi – üretebileceği deniz endüstrisini gösterdi.

 

 

Duoprop pervaneler, mükemmel süratle konfor ve yakıt verimliliği ile birlikte, tahrik hattının hayati bir parçasını oluşturmak üzere tasarlanmış olup, oldukça verimli ve öngörülebilir yol tutuş sağlar. Her iki kompresörlü pervane seti, sürücünüzün ömrünü uzatırken yalnızca yüksek bir üst hızı değil en iyi genel performansı sağlamak için birlikte tasarlanmış, test edilmiş ve üretilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

1. Mükemmel uyumlu perde ve kamber yayılımı mükemmel pervane kavrama, optimum işletme verimliliği, güvenli ve öngörülebilir kullanıma katkıda bulunur.

2.  Ön ve arka pervaneler arasındaki optimum tork dağılımı , sürücünün, tahrik hattının ömrünü korumada önemli olan – tasarlandığı yük ile çalışmasını sağlar.

3. Her pervanenin hassas dengelenmesi minimal titreşimler, sessiz ve düzgün çalışma sağlar. Ayrıca verimlilik için de önemlidir ve drivetrain’deki aşınmayı en aza indirger.

 

 

 

 

 

 

Paslanmaz çelikten veya nikel-bronz alüminyumdan üretilen pervaneler arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

4. Göbeğe darbe emici kauçuk burçlar, titreşimleri, döndürme ve çekme kuvvetlerini azaltır ve vites değişimi ve pervanenin darbesinden kaynaklanan tahrik düzeni üzerindeki gerilimi en aza indirir.

5. Galvanik izolasyon  – pervane burcu, pervaneyi sürücüden galvanik olarak izole edecek şekilde tasarlanmıştır. Anot tüketimini büyük oranda azaltacak ve pervanenin neden olabileceği galvanik korozyonu önleyecektir.