IPS Pervaneler

IPS PERVANELERI

DAHA HIZLI, DAHA DA TEMIZ VE DAHA SESSIZ

Volvo Penta, devrim niteliğindeki IPS’i (Inboard Performance System) başlattığımızda verimlilik, konfor ve manevra kabiliyeti konusunda tamamen yeni bir standart belirledik. Pervaneleri öne bakan bir konuma çevirerek tekne dünyası sonsuza dek değişti. Bu ikiz karşı-dönen pervaneler, hidrolik-dinamik olarak tasarlanmış tahrik ünitesinin önemli bir bölümünü oluşturur – tekneyi iterek yerine suyun içinden çeker.

 

En yeni IPS pervaneleri, en yüksek hassasiyetle geliştirilmiş, test edilmiş ve üretilmiştir. Sürücünün ömrünü uzatırken sadece olağanüstü performans ve yakıt verimliliğine katkıda bulunmakla kalmayıp, aynı zamanda kullanım ve dahili konfor da katkıda bulunuyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Ön ve arka pervaneler arasındaki optimum etkileşim  , tüm hız aralığı boyunca maksimum performans ve yakıt verimliliği ve pürüzsüz ve rahat çalışma sağlar.

2. Ön ve arka pervaneler arasındaki optimum tork dağılımı  , sürücünün, tahrik hattının ömrünü korumada önemli olan – tasarlandığı yük ile çalışmasını sağlar.

3.  Arka pervanenin patentli akış saptırıcısı su akışını kontrol eder ve kardan mili contalarında basınç ve aşınmayı minimuma indirir.

 

 

 

 

 

 

 

4. Oldukça güçlü  ve özel olarak geliştirilmiş bir nibral (nikel-bronz alüminyum) alaşım minimum büyüme, mükemmel dayanıklılık ve korozyon direnci sağlar.

5. Hassas dengeleme  , minimum titreşim, sessiz ve rahat çalışma sağlar. Ayrıca verimlilik için de önemlidir ve drivetrain’deki aşınmayı en aza indirger.

6. Tam CNC işleme,  tam toleransları ve her pervanenin mükemmel geometrisini sağlar ve böylece toplam hassasiyet ve olağanüstü performans elde edilir.